Wydarzenia Wydarzenia

PIKNIK RODZINNY W ODROWĄŻU

W dniu 20.06.2021r na zakończenie roku szkolnego odbył się pełen atrakcji piknik rodzinny pod hasłem „Edukacja i chrześcijańskie wychowanie dla silnej rodziny” zorganizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową im. Matki Bożej Wychowawczyni w Odrowążu.

Oprócz licznych występów artystycznych dla rodziców i opiekunów został wygłoszony wykład przez Pana dr. Hab. Dariusza Adamczyk prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie  pt. „Wartościowe wychowanie – wartościowe życie”.

Ponadto zaprezentowano gromadę ze Stowarzyszenia harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Stowarzyszenia Skautingu Europejskiego, który swą działalność zamierza kontynuować także przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Odrowążu od września 2021 roku.

Nadleśnictwo Stąporków włączyło się w organizację wydarzenia wystawiając swoje stoisko promocyjne podczas trwania festynu.  Dzieci i młodzież mogli przy nim wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, sprawdzić swoją wiedzę na temat lasu i przyrody oraz zadać pytanie leśnikowi na temat jego pracy w lesie. W ramach promocji Nadleśnictwa zostały rozdane foldery o tematyce przyrodniczej oraz  sadzonki modrzewia. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci i dorosłych.

Dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego „Sylwan” uczestnicy imprezy mogli skosztować pieczonego dzika, natomiast Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały liczne, smaczne potrawy oraz słodkie ciasta i desery, którymi nieodpłatnie częstowały zgromadzonych.  Piknik przebiegał w miłej rodzinnej atmosferze.