Wydarzenia Wydarzenia

Motocrossowcy zatrzymani przez Straż Leśną

W Nadleśnictwie Chmielnik w efekcie przeprowadzonej akcji doszło do zatrzymania motocrossowców, którzy bezprawnie korzystali z lasu rozjeżdżając drogi leśne i płosząc zwierzynę w miejscu atrakcyjnym turystycznie nad zbiornikiem Chańcza.

25 kwietnia strażnicy leśni z Nadleśnictwa Chmielnik podczas patrolowania terenu leśnictw narażonych na szkodnictwo z powodu wjazdu do lasu pojazdów typu cross i quad na terenie leśnictwa Potok w kompleksie leśnym Księża Niwa ujawnili grupę około dziesięciu motocyklistów rozjeżdżających drogi leśne i hałasujących warkotami silników.

Strażnicy leśni podjęli działania mające na celu zatrzymanie sprawców wykroczenia. Zasadzka, którą zastawili przyniosła spodziewane efekty, co doprowadziło do zatrzymania motocrossowców. Strażnicy poprosili o wsparcie policję, gdyż sprawcy nie posiadali przy sobie dokumentów tożsamości. Po ustaleniu personaliów sprawcy zostali wezwani do Posterunku Straży Leśnej celem złożenia wyjaśnień.

Leśnictwo Potok jest szczególnie narażone na szkodnictwo leśne związane z rozjeżdżaniem dróg i płoszeniem zwierzyny leśnej przez quady i crossy, gdyż jest położone w niedalekiej odległości od zbiornika wodnego Chańcza, gdzie miejsce to upodobali sobie miłośnicy jazdy tego typu pojazdami.

Zatrzymani sprawcy muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami swoich czynów i brakiem pobłażania ze strony funkcjonariuszy Straży Leśnej.