Wydarzenia Wydarzenia

Koncert na powitanie lata

W niedzielę 20 czerwca na zaproszenie Urzędu Miejskiego w Stąporkowie, uczestniczyliśmy w wydarzeniu „Koncert na powitanie lata” zorganizowanym na terenie MGOKiS w Stąporkowie.

Wszystkie atrakcje przygotowane dla mieszkańców gminy Stąporków odbyły się na placu przy Amfiteatrze w Stąporkowie.

Były gry, zabawy, występy artystyczne. Podczas tego upalnego dnia najmłodsi mogli się schłodzić pod prowizorycznymi fontannami wodnymi, które tworzyli dla nich druhowie z okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na miejscu zorganizowano też stoisko profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Końskich, gdzie każdy mógł dowiedzieć się choćby o tym jak bezpiecznie zachowywać się w wakacje, czy nad wodą.  Na placu przy Domu Kultury funkcjonowała także bezpłatna strefa dmuchańców.

Nadleśnictwo Stąporków przygotowało stoisko na którym zainteresowanym przekazywaliśmy wiedzę o mieszkańcach lasu i praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznego pobytu w lesie.

Nie zabrakło również konkursów realizowanych przez Nadlesnictwo Stąporków oraz Koła Gospodyń Wiejskich z nagrodami w których chętnie brali udział zarówno dzieci jak i dorośli.