Wydawca treści Wydawca treści

Sala edukacyjna przy Nadleśnictwie

W marcu 2016 roku przy Nadleśnictwie Stąporków powstała sala edukacyjna będąca miejscem spotkań dzieci i młodzieży na zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez leśników.

W sali prezentowanych jest wiele ciekawych tematów dotyczących przyrody i leśnictwa naszego regionu, m.in.: specyfiki prowadzenia gospodarki leśnej, bogactwa zasobów przyrodniczych, ekspozycja nasion pospolitych drzew i krzewów leśnych, ekspozycja dzikich zwierząt, makiety drewniane przedstawiające gatunki grzybów (zarówno tych jadalnych jak i trujących).

W sali znajdują się także multimedialne tablice dźwiękowe dzięki którym możemy wsłuchać się w odgłosy lasu oraz posłuchać śpiewu ptaków.

Dodatkowo sala edukacyjna wyposażona jest w mikroskopy, dzięki którym uczestnicy zajęć mogą pooglądać także mikroświat.

Podczas zajęć edukacyjnych można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o otaczającej nas przyrodzie, o różnorodności biologicznej w naszych lasach, a także o tym jak ważna jest praca leśnika.

Zapraszamy wszystkich miłośników lasu i przyrody do odwiedzenia naszych progów.

W celu umówienia grup prosimy o kontakt telefoniczny z Iwoną Paluch pod numerem 41 374 17 83. Z uwagi na duże zainteresowanie prosimy o zgłaszanie chęci przeprowadzenia zajęć w formie pisemnej z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Zapraszamy też do zapoznania się z regulaminem korzystania z sali edukacyjnej znajdującym się w załączniku.