Wydawca treści Wydawca treści

Rekolekcje Wielkopostne radomskich leśników

27 marca w formie transmisji online odbyło się Wielkopostne Spotkanie Leśników w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej na terenie Nadleśnictwa Stąporków

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od Drogi Krzyżowej. Przewodniczyli jej ks. ojciec Marcin Klamka, przełożony wspólnoty Redemptorystów w Skarżysku-Kamiennej oraz duszpasterze leśników: ks. Dariusz Kowalski i ks. Stanisław Wlazło. Drodze krzyżowej towarzyszyły rozważania na tematy związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Kolejną częścią spotkania była konferencja, którą poprowadził ks. ojciec Marcin Klamka. Myślą przewodnią było zaufanie w wierze. Następnie odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem JE ks. bp. Marka Solarczyka, biskupa radomskiego. Biskup nawiązał do uniwersalnej prawdy – prawdy o człowieku oraz dostosowania swojego życia do wieczności w tajemnicy Boga. Po mszy św. uczestnicy na czele z ks. biskupem złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

Organizatorami spotkania było Nadleśnictwo Stąporków, RDLP w Radomiu oraz ksiądz Stanisław Grochalak, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Uczestniczyli w nim dyrektorzy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz nadleśniczy i przedstawiciele Nadleśnictwa Stąporków.

Wielkopostne Spotkania Leśników trwają nieprzerwanie od 2000 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, mając na uwadze obecną sytuację epidemii koronowirusa oraz zalecenia i wytyczne służb sanitarno-epidemiologicznych, RDLP w Radomiu wraz z Nadleśnictwem Stąporków oraz ks. proboszczem Sławomirem Grochalakiem SAC przeprowadziły transmisję internetową online Wielkopostnego Spotkania Leśników w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Rekolekcje oraz uroczystą mszę św. można zobaczyć na profilu Facebook RDLP w Radomiu https://www.facebook.com/RDLPRadom/videos/537983063852334